Kultura | rozrywka | edukacja

Tropiciele tajemnic

Świat jest pełen tajemnic: niewyjaśnione zdarzenia z przeszłości, niezwykłe manuskrypty, zagadkowe budowle i artefakty. A jeśli to za mało, wystarczy spojrzeć w niebo – wszechświat potrafi zaskoczyć nawet największe umysły! Od września 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle rozpoczyna nowy cykl zajęć – Tropiciele tajemnic, podczas którego będziemy podążać tropem rozmaitych zagadek Ziemi i Wszechświata.

Nasze poszukiwania nie obejdą się bez książek. Przeczytamy o sekretach nauki i poznamy interesujące utwory beletrystyczne współczesnych autorów dziecięcych. Poszukamy odpowiedzi na pytania: jaki kształt ma wszechświat, skąd się wzięły języki i czy możliwe są podróże w czasie. Poznamy tajemnice elektryczności i dowiemy się, czy można przesyłać prąd bez kabli. Zostaniemy poszukiwaczami skarbów ukrytych przez piratów i wytropimy zaginioną bursztynową komnatę. Odkryjemy tajemnice czasu i zegarów, sprawdzimy skąd się biorą tornada i zbadamy, czy UFO istnieje. Zbliżymy się na bezpieczna odległość do czarnej dziury i spróbujemy zajrzeć za horyzont zdarzeń. Będzie niebezpiecznie i wesoło!

Spotkania z cyklu Tropiciele tajemnic będą trwać od 24 września 2018 do czerwca 2019 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz filiach bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34.

Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6–10 lat.

Szczegółowych informacji udzielają placówki, w których odbywać się będą spotkania:

  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, dzieci@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34, 13 445 58 57, filia1@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01, filia2@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl).

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Więcej szczegółów, Deklaracja uczestnictwa, Regulamin zajęć oraz załączniki dostępne na stronie www.mbp.jaslo.pl.

Rezerwacja miejsc kończy się 22 września 2018 r. (sobota).

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE