Kultura | rozrywka | edukacja

„Podróże po Polsce” (zapowiedź)

Spotkanie autorskie z Hansem Bollingerem

8 października br. w ramach projektu „Rośniemy w Niepodległość!” odbędzie się spotkanie autorskie z Hansem Bollingerem, niemieckim pedagogiem, muzykiem oraz pieśniarzem.

Spotkanie będzie okazją do tego, aby porozmawiać o 40 latach licznych wizyt autora do Polski oraz związaną z nimi jego publikacją książkową pt. „Podróże po Polsce. Spotkania z ludźmi, ich historią i ojczyzną”. Hans Bollinger zwiedzał duże i małe miasta, jednocześnie docierając do odległych zakątków Polski. Wrażenie wywarł na nim krajobraz Mazur, Bieszczad czy Parku Białowieskiego.

Spotykał ludzi zwykłych a zarazem niezwykłych – (…) mieszkańców wsi, którzy uprawiają swoje pola jeszcze według tradycji dziadków, węglarzy, którzy jak dawniej żyją w dziczy i produkują węgiel drzewny, leśników i gajowych, którzy pokazali mu okazałe jelenie, żubry, orły i czarne bociany. Książka autora jest wyrazem uznania dla Polski, jej mieszkańców, lokalnych kolorytów oraz niełatwej historii.

Z gościem spotkają się uczniowie jasielskich szkół podstawowych oraz średnich.

Spotkanie odbędzie się 8 października br. w Sali Multimedialnej JDK o godz. 9.00.

Projekt „Rośniemy w Niepodległość!” dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”. Partnerami projektu są: Urząd Miasta w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy nadzieję”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE