Kultura | rozrywka | edukacja

Czytamy? Wzmacniamy!

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza nauczycieli oraz bibliotekarzy bibliotek szkolnych i publicznych na warsztaty „Czytamy? Wzmacniam!”, które odbędą się w 20 grudnia 2018 roku w GOKiCz w Skołyszynie.

Warsztaty zorganizowane zostaną w ramach projektu „Tu, czy tam? Czytamy! ” (projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Adresaci szkolenia: nauczyciele edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, nauczyciele i wychowawcy świetlic, pedagodzy, psycholodzy, pedagodzy specjalni, bibliotekarze.

I – WARSZTATY
„CZYTAMY? WZMACNIAMY!”

CZAS: 8:15 -10:30

Tematyka szkolenia:
Czytamy? Wzmacniamy! Jak przygotowywać działania w szkole i bibliotece, które wspierają rozwój osobisty dzieci i młodzieży Podczas warsztatów uczestnicy poznają dobre praktyki z zakresu różnego rodzaju działań w bibliotece, opartych na szeroko rozumianej pracy z książką. Będzie mowa m.in. o metodzie BIEGUN. Uczestnicy wypracują pomysł działania dla swojej grupy odbiorców.

O prowadzącym:
AGATA WARYWODA – organizuje i promuje wydarzenia w sektorze kultury i edukacji oraz prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie zajmuje się działaniami edukacyjnymi skierowanymi do młodzieży i młodych-dorosłych. Jest absolwentką Studium Pracy z Grupą i Zespołem „Przestrzeń dialogu” Fundacji Przestrzeń Rozwoju oraz kursu trenerów edukacji medialnej Fundacji Nowoczesna Polska.

II – WARSZTATY
„JAK WYKORZYSTAĆ KAMISHIBAI W PRACY Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ”

CZAS: 11:00 -13:15

Tematyka szkolenia:
Uczestnicy poznają metodę Kamishibai – głośnego czytania za pomocą papierowych obrazów, ilustracji. Dowiedzą się, jak podczas czytania bajek i opowieści można wykorzysta „magiczną skrzynkę” i książki Kamishibai. Nauczą się tworzenia opowiadań i bajek oraz ilustracji do Kamishibai. Dowiedzą się w jaki sposób korzystać z Story Cubes.

O prowadzącym:
GABRIELA NIEMIEC – konsultant; trener w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Metis w Katowicach. Wykładowca w WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie, Wydział Pedagogiki w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Zajmuje się zagadnieniami nauczania i wychowania małego dziecka od 31 lat.

PROGRAM:

8:00 – powitanie, wprowadzenie
8:15 – warsztaty „Czytamy? Wzmacniamy!”
10:30 – przerwa kawowa
11:00 – warsztaty „Jak wykorzystać kamishibai w pracy z dziećmi i młodzieżą?”
13:15 – zakończenie, podsumowanie

Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnych warsztatach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z GOKiCz w Skołyszynie: 13 449 10 17; gok@skolyszyn.pl.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE