Informacje

Sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty

Dwaj młodzi mieszkańcy województwa małopolskiego odpowiedzą za kradzież sprzętu elektronicznego. Mężczyźni trafili w ręce jasielskich policjantów po tym, jak ukradli w jednym ze sklepów tablet wart ponad 300 złotych. Okazało się, że to nie jedyna kradzież na ich koncie. Dwaj 17-latkowie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. O ich losie zadecyduje sąd.

W ubiegłym tygodniu policjanci z jasielskiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów na ulicy Jana Pawła II w Jaśle, gdzie według przekazanych informacji pracownicy zatrzymali sprawców kradzieży.

Mundurowi, po dotarciu na miejsce przejęli od personelu sklepu dwóch mężczyzn, którzy mieli dokonać kradzieży. Byli to dwaj 17-letni mieszkańcy województwa małopolskiego. Mężczyźni działając w porozumieniu ukradli ze sklepu tablet wart 330 złotych. Nie była to jedyna kradzież jaką mieli na swoim koncie. Podczas dalszych czynności okazało się, że tego samego dnia, w innych punktach sprzedaży na terenie Jasła, ukradli jeszcze drogi alkohol, głośniki komputerowe oraz powerbank, powodując łącznie straty w wysokości blisko 800 złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do popełnienia przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE