Na drogach

Przechodziła na zielonym świetle, została potrącona przez samochód

Kierujący samochodem osobowym prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię kobiecie i potrącił ją, gdy ta znajdowała się na przejściu. Do tej groźnej sytuacji doszło na ulicy Szkolnej w Jaśle. W chwili, gdy z miejsca wypadku zabierała ją karetka, była przytomna. Poszkodowana trafiła na oddział ratunkowy miejscowego szpitala, gdzie przechodzi kompleksowe badania diagnostyczne.

Skrzyżowanie, na którym kilka minut przed godziną osiemnastą doszło do wypadku, jest dobrze oznakowane, posiada również sygnalizację świetlną. Według wstępnych policyjnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Opel Meriva skręcając z ulicy Adama Mickiewicza w ulicę Szkolną nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię kobiecie, dla której świeciło się zielone światło, wskutek czego doprowadził do jej potrącenia Z nieoficjalnych informacji wynika, że 67-latka wracała do domu z wieczornej mszy świętej w pobliskim kościele.

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili pokrzywdzonej niezbędnej pomocy medycznej, a następnie przetransportowali ją na oddział ratunkowy jasielskiego szpitala, gdzie zostanie poddana szczegółowym badaniom diagnostycznym. W momencie kiedy karetka zabierała ją do szpitala, była przytomna.

Kierującemu pojazdem mężczyźnie nic się nie stało. Policjanci potwierdzili, że jest trzeźwy. Na miejsce będzie kierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, której zadaniem będzie zabezpieczenie niezbędnego w dalszym postępowaniu materiału dowodowego.

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza ze Szkolną jest częściowo zablokowane. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, jednak bez większych utrudnień.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE