Na drogach

Na Krakowskiej w Jaśle zapaliła się „ciężarówka”

Przed godziną ósmą na ulicy Krakowskiej w Jaśle doszło do pożaru ciągnika siodłowego wraz z naczepą. Pomimo prowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej spaleniu uległa kabina pojazdu. W działaniach brało udział cztery zastępy z jasielskiej komendy. Ruch na drodze krajowej nr 73 odbywał się wahadłowo.

Zapaleniu uległ jadący ulicą Krakowską od strony Kołaczyc ciągnik siodłowy marki MAN wraz z naczepą. Pojazd zatrzymał się na zatoczce do kontroli pojazdów ciężarowych w pobliżu miejskiej oczyszczalni ścieków. Kiedy na miejsce zdarzenia docierały pierwsze dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, kabina była całkowicie objęta płomieniami, a naczepa częściowo. Strażacy, którzy z uwagi na silne zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, przystąpili do tłumienia ognia podając w natarciu środek pianotwórczy, a następnie dogaszali pogorzelisko wodą.

Po fazie związanej z gaszeniem pożaru przystąpiono do przepompowywania paliwa z uszkodzonego zbiornika. W tym celu na miejsce zostały zadysponowane dodatkowe dwa zastępy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z jasielskiej komendy.

Kierującemu ciężarówką mężczyźnie nic się nie stało. Na chwilę obecną nie są znane szczegółowe przyczyny tego zdarzenia.

W związku z prowadzoną akcją, pas jezdni drogi krajowej nr 73 w kierunku miasta został czasowo wyłączony z użytkowania. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE