Na drogach

Przewrócona ciężarówka na DW 993 w pobliżu wiatraków w Samoklęskach

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło przed południem na odcinku drogi wojewódzkiej nr 993 pomiędzy Pielgrzymką, a Samoklęskami. Prawdopodobnie na skutek silnego podmuchu wiatru samochód ciężarowy wraz z przyczepą zjechał z jezdni i przewrócił się na bok częściowo blokując przejazd. Na szczęście ma osób poszkodowanych w tym zdarzeniu.

W czwartek przed południem na drodze wojewódzkiej nr 993 w pobliżu wiatraków w Samoklęskach doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego wraz z przyczepą typu tandem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poruszał się on w kierunku Nowego Żmigrodu. Przy zjeżdżaniu z niewielkiego wzniesienia, prawdopodobnie wskutek niedostosowania przez kierującego prędkości do panujących warunków atmosferycznych, zestaw pojazdów zjechał gwałtownie na przeciwną stronę jezdni, a następnie przewrócił się na lewy bok, blokując częściowo przejezdność po tym szlaku komunikacyjnym.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane policyjne patrole oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Ich działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca oraz sorpcji wyciekłych na jezdnię płynów eksploatacyjnych.

Osobie kierującej tym pojazdem nic się nie stało.

Utrudnienia w ruchu na odcinku między Pielgrzymką, a Samoklęskami mogą występować do czasu wyciągnięcia zestawu na jezdnię przez specjalistyczne służby drogowe. Prosimy o ostrożną jazdę.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE