Na drogach

Lisów: dwie kobiety pokrzywdzone na skutek czołowego zderzenia aut

Dwie osoby trafiły do szpitala po czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych, które miało miejsce po godzinie czternastej w Lisowie (gmina Skołyszyn). Do zdarzenia doszło na łuku drogi powiatowej. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz cztery zastępy straży pożarnej. Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczają materiał dowodowy w celu szczegółowego ustalenia przyczyn tego zdarzenia.

Po czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych do jasielskiego szpitala trafiły kierująca jednym z pojazdów oraz jej pasażerka. Obydwie osoby poszkodowane były przytomne. Nie wiadomo jeszcze w jakim są stanie oraz czy to zdarzenie będzie kwalifikowane jako wypadek czy kolizja. Natomiast kierujący drugim z aut nie ucierpiał. Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy. Na miejsce wypadku w Lisowie zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, cztery zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie. W rejon działań służb ratowniczych został skierowany również policyjny patrol ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi powiatowej biegnącą od domu ludowego w tej miejscowości do skrzyżowania z drogą krajową nr 28. Na czas prowadzonej akcji ratowniczej oraz czynności wyjaśniających została całkowicie wyłączona z przejazdu, bez możliwości wprowadzenia tutaj ruchu wahadłowego. Policjanci szczegółowo ustalają kto w tym przypadku zawinił i jakie z tego tytułu poniesie konsekwencje prawne.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE