Kultura | rozrywka | edukacja

Pozytywnie rozśpiewani uczniowie szkół podstawowych

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyły się (03.04)  XIX Muzyczne Prezentacje Uczniów Szkół Podstawowych „Szkolne Hity”. Jurorzy, jak i zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać występów młodych wokalistów, którzy wykonywali wybrany przez siebie repertuar w języku polskim.

W konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych powiatu jasielskiego, m.in. z Jasła, Warzyc, Szebni, Skołyszyna, Święcan, Opacia, Osobnicy i innych. Ich występy pod kątem muzykalności, warunków głosowych, poprawności wykonania, doboru repertuaru oraz ogólnego wyrazu prezentacji oceniało jury w składzie: Grzegorz Przepióra – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, na co dzień pracujący w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Paweł Wałczyk – muzyk, edukator kulturalny, związany z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach oraz Daniel Mrugał – muzyk, dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Przesłuchania odbyły się w II kategoriach wiekowych. W młodszej kategorii, do której zakwalifikowani byli uczniowie klas I- III zaprezentowało się 12 wokalistów. Komisja konkursowa zdecydowała się przyznać nagrody następującym osobom:

 • I miejsce
  – Wiktoria Pytlowany reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 im. Romualda Tragutta w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
 • II miejsce
  – Emilia Starzec ze Szkoły Podstawowej w Skołyszynie
 • III miejsce
  – Faustyna Dziedzic ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Święcanach
 • Wyróżnienia otrzymali:
  – Hubert Michałowski ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle;
  – Emilia Konieczny, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

W przesłuchaniach II kategorii wiekowej, tj. uczniów klas IV-VI wzięło udział 33 wokalistów. Laureatami w tej kategorii zostali:

 • I miejsce
  – Karolina Polak ze Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warzycach
 • II miejsce ex aequo
  – Kamila Buglewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ignacego Krasickiego w Jaśle
  – Anna Kiszka ze Studia Wokalno – Instrumentalnego ARTMUS w Jaśle
 • III miejsce ex aequo
  – Kamila Zawada ze Szkoły Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej w Szebniach
  – Julia Bora ze Studia Wokalno Intrumentalnego ARTMUS w Jaśle
 • Wyróżnienia otrzymali:
  – Joanna Jagielska z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie
  – Angelika Zięba ze Studia Tańca AT Dance Tomasza Berkowicza

Nagrody, ufundowane przez Gminę Jasło wręczali jurorzy, dyrektor MDK Grażyna Leńczuk oraz zaproszeni goście, Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle i Ewelina Gliwa reprezentująca Gminę Jasło.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne występy, opiekunom i rodzicom za przygotowanie dzieci do kolejnej edycji konkursu „Szkolne Hity”, oraz wszystkim instytucjom, które wsparły nas podczas organizacji wydarzenia.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE