Na drogach

Zderzenie czterech pojazdów i ranni na DK 73

Dwa samochody ciężarowe, jeden dostawczy i jeden osobowy zderzyły się przed południem na ulicy Krakowskiej w Jaśle. Na skutek wypadku do szpitala trafiły dwie osoby. W tej chwili przejazd drogą krajową nr 73 relacji Jasło-Pilzno jest utrudniony.

Około godziny jedenastej do służb ratowniczych wpłynęła informacja o wypadku na ulicy Krakowskiej w Jaśle, w pobliżu miejskiej oczyszczalni ścieków.

Jak relacjonuje dla portalu młodszy brygadier Jan Szeląg, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle: – Doszło tu do zderzenia czterech pojazdów, w tym dwóch ciężarowych, jednego dostawczego i jednego osobowego. Z początkowej informacji wynikało, że poszkodowane zostały cztery osoby, aczkolwiek dwie z nich zostały zabrane z lekkimi obrażeniami ciała do szpitala. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia Policja.

Rzecznik prasowy jasielskiej Policji o wstępnych przyczynach: – Kierujący dostawczym renault masterem, jadąc w kierunku Jasła, nie zachował ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył osobowego opla, który wykonywał manewr skrętu w ulicę Podzamcze. Opel siłą uderzenia wjechał w bok jadącego z przeciwnego kierunku ciężarowego mercedesa, a ten z kolei wytrącony z toru jazdy zderzył się z jadącym w kierunku Jasła ciężarowym dafem.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zespoły ratownictwa medycznego, cztery zastępy straży pożarnej z Jasła i Trzcinicy, dwa policyjne patrole ruchu drogowego oraz inspekcja transportu drogowego.

Ruch na krajowej „73” odbywa się w tej chwili wahadłowo, przejechać można jedynie pasem prowadzącym po sąsiadującej zatoczce do kontroli samochodów ciężarowych. Zarządca drogi przewiduje, że utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godziny czternastej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE