Sport | rekreacja | turystyka

Srebrne i brązowe medale dla SP 4 w finałach wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Minipiłce Siatkowej

20 maja do walki o medale na szczeblu wojewódzkim stanęli siatkarze i siatkarki z popularnej czwóreczki.

Chłopcy osłabieni brakiem Igora Kasprzyka udali się na finał do Strzyżowa. W wyniku losowania pierwszy półfinałowy mecz rozgrywamy z SP nr 12 Rzeszów. Pierwszego seta wygrywamy pewnie do 5, drugiego przegrywamy do 8 i to tie-break decyduje kto będzie miał już srebro i stanie do walki o złoto. Świadomość gry o złoto tak bardzo zmotywowało naszych zawodników, że stajemy na wysokości zadania i wygrywamy do 9. Radości nie ma końca, jesteśmy już wicemistrzami województwa podkarpackiego. Do walki o złoto stajemy z gospodarzem SP nr 2 Strzyżów. W pierwszym secie podejmujemy walkę, ale przegrywamy do 16. W drugim ulegamy gospodarzom do 6. Pierwszy raz w historii naszej szkoły jesteśmy wicemistrzami województwa podkarpackiego! III miejsce dla SP Kozodrza, IV dla SP nr 12 z Rzeszowa.

Zespół wystąpił w składzie: Piotr Kulikowski, Mateusz Piela, Michał Kusz, Wiktor Martyka, Szymon Stal, Karol Zając, Mikołaj Wójcik, Mikołaj Skuba, Jakub Kalityński, Dawid Tomaszewski. Zespół prowadziła Ilona Wojdyła.

Dziewczyny na walkę o swój kolejny medal finałów wojewódzkich wyjechały osłabione bez Anny Janas do odległego o 80 km Mielca. Po losowaniu w półfinale trafiamy na SP nr 15 z Przemyśla. Niestety w tym meczu górę nad naszymi dziewczynami wzięły nerwy. Zły początek seta i świetna gra przeciwnika nie daje nam zwycięstwa w tym secie. W następnym secie druga czwórka podejmuje walkę, ale to Przemyśl wygrywa do 18 i zagra o złoto w tym turnieju. Łzy po przegranym meczu były najlepszym dowodem o jaką stawkę gramy. W następnym meczu walczymy o brąz, którego w historii szkoły jeszcze nie mamy. Naszym przeciwnikiem jest SP Straszydle. Ten mecz to prawdziwy horror. Pierwszego seta zaczynamy świetnie i prowadzimy 16:8, ale sport jest nieprzewidywalny, przeciwnik odrabia straty i przegrywamy 25:23. Prawie wszystko w rękach drugiej czwórki, która wychodzi do walki bardzo zmotywowana. W tej partii to my opanowujemy nerwy i przy dobrej zagrywce i bardzo dobrej grze w obronie wygrywamy seta do 15. Tie-break ma zadecydować o brązowym medalu.

Znowu zaczynamy bardzo dobrze, gramy świetnie w ataku, nieźle w elemencie zagrywki, ale do stanu 12:8 dla SP 4. Przeciwnik próbuje odrabiać straty i im się to skutecznie udaje. 14:13 i piłka meczowa dla Straszydla, ale to my zdobywamy punkt i wygrywamy dwie kolejne piłki. 16:14 i mamy to, brązowy medal jest nasz. Warto wspomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 4 z Jasła na swoim koncie w kategorii dziewcząt ma już wszystkie 3 medale Finału Wojewódzkiego. W roku 2014 Wicemistrzostwo Województwa Podkarpackiego, w 2016 Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego i 2019 III miejsce.

Zespół siatkarek wystąpił w składzie: Laura Sajdak, Julia Wietecha, Alicja Szopa, Paulina Bilska, Iga Kosicka, Oliwia Pykosz, Wiktoria Orlof, Natalia Gomuła, Aleksandra Tęcza, Aleksandra Ziółkowska. Zespół prowadził Grzegorz Janusz, a kierownikiem był Marcin Wietecha.

Podziękowania dla:

  • Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za pomoc w organizacji wyjazdów na zawody.
  • Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle za pokrycie kosztów wyjazdów na zawody.
  • Ilony Wojdyły, Dominika Kowalskiego, Marcina Wietechy za pomoc w organizacji.
  • Klubów sportowych UKS MOSiR Jasło i MKS MOSiR Jasło za owocną współpracę.

(GJ)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.