Kultura | rozrywka | edukacja

[NASZ PATRONAT] Dziedzictwo Niepodległej!

Nowy projekt MBP w Jaśle

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na realizację projektu edukacyjnego zachęcającego do czynnego uczestnictwa w kulturze i wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

„Dziedzictwo Niepodległej” to projekt mający na celu zainteresowanie uczestników kulturą regionu, zwrócenie uwagi na inspirowane ludowością elementy kultury narodowej i twórczość polskich artystów. Gdy Polska fizycznie zniknęła z mapy świata, poczucie polskości przetrwało w tradycjach i obrzędach przodków, w legendach i pieśniach, wybrzmiewających w polskich domach. Kultura ludowa oraz dzieła inspirowane ludowością stały się jednym z elementów walki o zachowanie świadomości narodowej i dążenie do wolności. W projekcie znajdą się propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ukazujące bogactwo kultury regionalnej i narodowej, zachęcające do dbania o dziedzictwo kulturowe, tj. warsztaty artystyczne, dyktando regionalne, koncert oparty na legendach, spotkania z lokalnymi opowieściami i autorami, którzy przybliżają twórczość artystów inspirujących się kulturą ludową.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Partnerzy projektu:

  • Jasielski Dom Kultury,
  • Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.

O wszystkich działaniach projektowych, informować będziemy na bieżąco na stronie www.mbp.jaslo.pl, fanpage’u na Facebooku, a także poprzez partnerów medialnych.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE