Na drogach

Kierowca znów zignorował znak „STOP”

Ledwie kilka godzin wcześniej pisaliśmy o zdarzeniu drogowym w tym miejscu, a już rano doszło tu do kolejnego nieszczęścia. Po raz kolejny kierowca nie respektuje znaku „STOP” i doprowadza do zderzenia z innym pojazdem. Taka sytuacja powtarza się systematycznie na skrzyżowaniu ulic Szopena z Ujejskiego w Jaśle.

Dzisiaj rano, kilkanaście minut po godzinie siódmej, dochodzi w tym miejscu do kolejnego zdarzenia drogowego. Jego przebieg ma podobny scenariusz jak w poprzednich przypadkach. Kierujący czerwonym Fiatem Doblo, które jechało ulicą Szopena od strony Kościoła Ojców Franciszkanów, ignoruje znak „STOP” i wjeżdża na skrzyżowanie z ulicą Ujejskiego, którą jechał samochód marki Toyota Corolla. Manewr ten doprowadził do zderzenia obydwu pojazdów. Jedno z wytrąconych siłą uderzenia aut wjechało na pobliski chodnik taranując znak drogowy, drugie w ogrodzenie prywatnej posesji.

Na miejscu szybko pojawiają się służby ratownicze, policjanci oraz patrol Straży Miejskiej. Poszkodowana została kierująca osobową Toyotą. Została odwieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala na szczegółowe badania, które nie stwierdziły u niej poważnych obrażeń ciała zagrażających jej życiu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kolizja spowodowała konieczność zamknięcia tego miejsca dla pozostałych zmotoryzowanych użytkowników ruchu drogowego na ponad dwie godziny.

Policjanci za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym nałożyli na sprawcę kolizji 49-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy.

Na naszym profilu na Facebook-u prowadzicie aktywną dyskusję na temat proponowanych rozwiązań komunikacyjnych w tym miejscu:

Pewnie nudzimy już tymi postami, ale na "STOPACH" na Ujejskiego kolejna kolizja!

Opublikowany przez terazJaslo.pl Poniedziałek, 17 czerwca 2019

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kierowca znów zignorował znak „STOP””

  1. STOP STOP STOP…. JASŁO ŻMIGRÓD DĘBOWIEC „NIEGŁOWICE – TORY”…. JESTEM JEDNYM Z NIEWIELU, KTÓRZY WYHAMUJĄ do ZERA zg z przepisamiktóre traktują o ZNAKU STOP! Wielu czasem tylko zwolni bo skrzyżowanie i skręt o 90 st.. Niewielu kierowców zatrzyma się, a część nie włącza kierunkowskazu. Wielu, a blisko 70% to niedouczeni imbecyle, którzy włączają kierunkowskaz, gdy manewr zmiany pasa (np. do skrętu) już kończą. Oj! gdybym był szefem policji w Jaśle…. Może dobrze, że nie jestem!