Na drogach

Potrącenie na przejściu dla pieszych

KIEROWCA BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło o godz. 8 na ulicy Kościuszki. Kierujący osobowym renault, 53-letni mieszkaniec Jasła potrącił na przejściu dla pieszych 17-letnią dziewczynę. Poszkodowana została przetransportowana do jasielskiego szpitala. Kierowca pojazdu miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj około godziny 8, dyżurny jasielskiej komendy Policji skierował patrol na ulicę Kościuszki, gdzie zgłoszono potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że 53-letni mieszkaniec Jasła, jadąc osobowym renault ulicą Kościuszki w kierunku ronda Steinhausa, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 17-latkę.

Świadkami tego zdarzenia byli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jaśle, którzy natychmiastowo podjęli działania udzielając pokrzywdzonej niezbędnej pomocy i wzywając na miejsce odpowiednie służby. Strażnicy Miejscy wykonywali także czynności wobec kierującego pojazdem do czasu przybycia patrolu Policji.

Podczas interwencji policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 53-latek miał w organizmie 0,3 promila alkoholu.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE