Sport | rekreacja | turystyka

Rowerem do krainy wiatru (zapowiedź)

Na wycieczkę rowerową, której głównym celem będą „Farmy wiatrowe Beskidu Niskiego”, zaprasza – w sobotę, 8 czerwca br. – Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury. Tych, którzy zechcą wziąć udział w wyprawie, czeka również zwiedzanie zabytkowej cerkwi pw. św. Michała Archanioła.

Drugi wiosenny wyjazd za miasto poprowadzi jasielskich miłośników turystyki rowerowej do farmy wiatrowej w Pielgrzymce, na przedgórzu Beskidu Niskiego. Rowerzyści pod wodzą dwóch przewodników – Tadeusza Wójcika i Adama Golenia – przejadą liczącą około 50 km trasą. Zobaczą po drodze Niegłowice, Dębowiec, Wolę Dębowiecką, Zawadkę Osiecką, Pielgrzymkę, Folusz i Józefów.

W Pielgrzymce turyści z Jasła zwiedzą tzw. farmę wiatrakową, składającą się z olbrzymich wiatraków wytwarzających energię elektryczną, skupionych na stosunkowo niewielkim obszarze. Będą mieli okazję obejrzeć wiatraki z bliska, co robi wielkie wrażenie. Nie będzie to jednak jedyna atrakcja, ponieważ Pielgrzymka znana jest również – i to znacznie dłużej niż z wiatraków – z zabytkowej cerkwi pw. św. Michała Archanioła. Będąc w jej pobliżu wycieczkowicze skorzystają z okazji by zwiedzić świątynię, która pierwotnie była cerkwią greckokatolicką, a obecnie – prawosławną.

Wycieczka rowerowa zorganizowana został przy współpracy JDK z PTTK Oddział w Jaśle.

Data: 8 czerwca 2019 (sobota); godzina wyjazdu sprzed JDK: 9.00; godzina powrotu przed JDK: około 17.00.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE