Na drogach

Bączal Górny: nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia

Cztery osoby zostały poszkodowane w zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w Bączalu Górnym na drodze powiatowej relacji Jareniówka-Jabłonica. Według wstępnych ustaleń, kierujący jednym z pojazdów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu, przez co doszło do zderzenia. Obydwa auta wpadły do przydrożnego rowu.

Przed południem do służb ratowniczych wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej relacji Jareniówka-Jabłonica w miejscowości Bączal Górny (gmina Skołyszyn). Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak podaje Policja, kierujący czerwonym autem marki Hyundai Atos, jechał od strony Jareniówki. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, na teren prywatnej posesji, mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z naprzeciwka osobowemu Audi. Siła uderzenia była na tyle duża, że obydwa pojazdy wpadły do przydrożnego rowu melioracyjnego.

W zdarzeniu ucierpiały łącznie cztery osoby, w tym trzyosobowa rodzina z Audi oraz kierowca Hyundaia. Po zaopatrzeniu obrażeń przez ratowników medycznych wszystkie osoby pokrzywdzone zostały odwiezione do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania.

Wiadomo, że obydwaj kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zespoły podstawowe ratownictwa medycznego, dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wraz z dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Piotrem Śmietaną, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w Skołyszynie oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony. Na czas prowadzonych działań wprowadzono na tym odcinku drogi powiatowej wahadło.

Dzisiaj do południa służby ratownicze wyjeżdżały również do dwóch zdarzeń drogowych w miejscowościach Potakówka (gmina Tarnowiec) oraz Załęże (gmina Osiek Jasielski). W każdym z nich ucierpiało po jednej osobie. Poszkodowani trafili do jasielskiego szpitala, gdzie udzielono im niezbędną pomoc medyczną.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE