Kultura | rozrywka | edukacja

Zapraszamy do Trzcinicy na XVI MFFK

Festiwal odbędzie się 14 lipca 2019 r. od godziny 14:00 w Trzcinicy, miejscowości, w której odkryto osadę z XX w. p.n.e., zwaną przez archeologów Karpacką Troją, położonej w Gminie Jasło w woj. podkarpackim.

Ideą festiwalu jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak: rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka. Kultywowanie i upowszechnianie bogactwa folkloru karpackiego odbywać się będzie poprzez udział i prezentację twórczości zespołów ludowych polskich i zagranicznych. Na festiwalowej scenie występowały już, oprócz kapel polskich, ludowe zespoły z Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Albanii.

W tym roku na scenie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Jaślanie”, Kapela Ludowa „Trzcinicoki”, Młodzieżowy Zespół Ludowy „Jutrzenka”, Zespół Pieśni i Tańca „Rozmarija” z Preszowa na Słowacji, Zespół „Źródło Karpat” z Drohobycza na Ukrainie, Kapela „Horpyna” z Olsztyna, grająca muzykę z pogranicza ukraińskiego folk–rocka, a gwiazdą wieczoru będzie Kapela „Ciupaga” z Łącka, finalista programu MUST BE THE MUSIC.

Imprezie muzycznej zawsze towarzyszą wystawa i targi sztuki ludowej. Smakowitą „atrakcją” festiwalu jest tradycyjne chłopskie jadło.

Miejsce Festiwalu to stadion przy starym kościele w Trzcinicy.

Prowadzący imprezę to Stanisław Łukaszczyk.

Organizatorzy Festiwalu:
1.Gmina Jasło
2.Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle
3.Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy
4.Stowarzyszenie Trzcinica Razem

Partnerem Wydarzenia jest Gupa LOTOS

Utrudnienia w ruchu

Na podstawie ustaleń ze Starostwem Powiatowym w Jaśle w dniu 14 lipca 2019 r. w godzinach od 12:00 – 23:00 nastąpi zamknięcie drogi nr 1860R Trzcinica – Jareniówka na odcinku koło kościoła w miejscowości Trzcinica na czas trwania imprezy pn. XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU KARPAT W TRZCINICY. W festiwalu uczestniczyć będą kapele z Polski oraz z zagranicy, towarzyszyć będą wystawy i targi sztuki ludowej, dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników zmuszeni jesteśmy na chwilowe utrudnienie w ruchu pojazdów. Objazd wyznaczony jest przez dolny parking przy kościele w Trzcinicy, o którym będą informowały odpowiednie znaki i członkowie OSP Trzcinica.

(GOK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE