Informacje

Zmiany kadrowe w Jasielskim Domu Kultury

Janusz Szewczyk po siedmiu latach przestaje pełnić funkcję dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Burmistrz wyznaczył już osobę, która pokieruje pracami tej miejskiej instytucji kultury do czasu powołania odpowiedniego kandydata na to stanowisko.

Władze miasta postanowiły podziękować dyrektorowi Jasielskiego Domu Kultury za dotychczasową współpracę i nie przedłużyły Januszowi Szewczykowi umowy. Nie ogłoszono również konkursu mającego na celu wyłonienie nowego kandydata na to stanowisko. Natomiast burmistrz zdecydował się powierzyć pełnienie obowiązków Helenie Gołębiowskiej, dotychczasowej zastępczyni dyrektora tej miejskiej instytucji kultury, na okres od dnia 23 lipca 2019 roku do dnia 22 lipca 2020 roku.

Powierzenie pełnienia obowiązków nastąpiło w drodze zarządzenia podpisanego przez Ryszarda Pabiana, opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Jaśle. Samorząd, jak na razie, nie podaje szczegółowego uzasadnienia podjętej decyzji.

Janusz Szewczyk został powołany na stanowisko dyrektora Jasielskiego Domu Kultury przez ówczesnego burmistrza miasta Andrzeja Czerneckiego z dniem 23 lipca 2012 roku.

 CZYTAJ RÓWNIEŻ: 

Jest nowy dyrektor JDK-u

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zmiany kadrowe w Jasielskim Domu Kultury”

  1. Pani Helena pracuje tam już 25 lat i czym się wykazała? Nawet teatru amatorskiego nie potrafiła założyć. Trzech etatowych recytatorów (często córka) i to wszystko? Dlaczego nie rozhulała JDK jak rok była dyrektorem po p. Kasprzykowej ? Ktoś to w ogóle zauważył? Jak by była taka dobra to by była dyrektorem już dawno:-) Układy miała sprzyjające.

  2. Nie znam szczegółów, ale dyrektor był gość. Jak wyszedł na scenę to miło było posłuchać, nie musieliśmy się takiego dyrektora wstydzić, poprzedników wyprzedził o kilka długości.

  3. No i to jest fantastyczna wiadomość! I tak od dawna wiadomo, że za sukcesami JDK stała cały czas p. Helena, a dotychczasowy dyrektor tylko korzystał z jej ciężkiej pracy.