Informacje

17-latek wypadł z balkonu na trzecim piętrze

Policjanci z Jasła wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w godzinach południowych na terenie jednego z miejskich osiedli. Z balkonu na trzecim piętrze wypadł młody chłopak. Z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Rzeszowie.

Do nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia doszło kwadrans przed godziną trzynastą na osiedlu przy ulicy Krasińskiego w Jaśle. Z pierwszych ustaleń służb ratowniczych wynika, że mieszkający na trzecim piętrze jednego z bloków wielorodzinnych młody chłopak w niefortunny sposób wychylił się przez barierkę na balkonie i spadł na balkon znajdujący się dwie kondygnacje niżej. Wskutek wypadku doznał poważnych obrażeń ciała. Na miejscu niezbędnej pomocy udzieliła mu załoga specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego.

Z uwagi na stan zdrowia poszkodowanego podjęto decyzję o przetransportowaniu go do centrum urazowego przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Do tego celu wykorzystano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Miejsce lądowania śmigłowca ratowniczego wyznaczono na płycie boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na czas przekazania pacjenta z karetki na pokład helikoptera teren ten zabezpieczali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku policyjnego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE