Na drogach

Rowerzysta potrącony przez auto

63-letni rowerzysta z urazem ręki trafił do szpitala po tym jak potrącił go samochód osobowy. Do wypadku doszło na ulicy Kościuszki w Jaśle. Na miejscu zdarzenia interweniowały służby ratownicze. Droga została częściowo zablokowana.

Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku przed godziną 19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Renault Scenic jechał ulicą Kadyiego. Usiłując przejechać na wprost przez skrzyżowanie z ulicą Kościuszki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony Jasielskiego Domu Kultury rowerzyście i doprowadził do jego potrącenia. Wskutek przewrócenia się na jezdnię 63-letni mężczyzna doznał urazu prawej ręki oraz ogólnych potłuczeń ciała. Cyklista w stanie przytomnym trafił do szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne. Natomiast kierującemu autem nic się nie stało. Obydwaj uczestnicy zdarzenia są trzeźwi.

W związku z wypadkiem komunikacyjnym interweniował specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, a także sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. W rejon działań skierowano również patrol Policji.

Ulica Kościuszki została częściowo zablokowana, ruch odbywa się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.