Kultura | rozrywka | edukacja

Spotkania z cyklu „Niesamowita natura” w jasielskiej bibliotece (zapowiedź)

Każdy z nas już od narodzin związany jest z naturą. Otaczani jesteśmy jej pięknem i kojącym działaniem. Dzięki niej mamy co jeść, gdzie mieszkać, czym oddychać. Ma ona duże znaczenie w życiu każdego z nas, ponieważ pozwala nam się nieustannie rozwijać.

Natura nas zachwyca ale i przeraża. W swoim pięknie może być groźna, niebezpieczna i nieprzewidywalna. Jest naszym niedoścignionym ideałem. Artyści starają się ją odzwierciedlić w swoich dziełach, a technicy w wynalazkach…

Na cotygodniowych zajęciach spojrzymy na nią z zupełnie innej perspektywy. Poznamy niezwykłe przyjaźnie zwierząt i roślin, pozbędziemy się stereotypowych przekonań i przesądów na temat świata przyrody, odkryjemy magię tęczy, wiatru i burzy. Zastanowimy się jak chronić środowisko i co można zrobić ze zużytych przedmiotów. Posłuchamy podwodnych arii, pieśni piórami śpiewanych, nocnych serenad oraz didżeja z lasów deszczowych. Dowiemy się, kto buduje bąbelkowy fort, a kto pałac na wodzie, czyją własnością są wieże na sawannie, a czyją podziemne ogrody? Będziemy pogłębiać kontakt z przyrodą i zachwycać się jej pięknem. Przekonamy się, że kontakt z naturą poszerza nasze perspektywy, a spędzanie czasu w jej otoczeniu dodaje nam życiowej energii.

Spotkania z cyklu Niesamowita natura odbywać się będą od 23 września 2019 do czerwca 2020 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz filiach bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34. Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6–10 lat.

Szczegółowych informacji udzielają placówki, w których przebiegać będą spotkania:

  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, dzieci@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34, 13 445 58 57, filia1@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01, filia2@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl).

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Więcej szczegółów m.in. Deklaracja uczestnictwa, Regulamin zajęć oraz pozostałe załączniki dostępne są na stronie internetowej MBP. Rezerwacja miejsc kończy się 21 września 2019 r. (sobota).

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE