Na drogach

Dwa auta i autobus zderzyły się w Majscowej na DW 992

Dwie osoby ucierpiały na skutek porannego wypadku komunikacyjnego w Majscowej (gmina Dębowiec). Poszkodowani zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, gdzie przechodzą szczegółowe badania. Uszkodzone pojazdy blokują przejazd drogą wojewódzką nr 992. Kierowcy jadący trasą Jasło-Nowy Żmigród muszą liczyć się z utrudnieniami.

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, to rejon skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 992 z drogą powiatową w kierunku Dębowca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po godzinie ósmej rano zderzyły się tam dwa samochody osobowe oraz autobus kursowy. Wskutek wypadku ucierpieli obydwaj kierujący autami. Poszkodowanych przewieziono karetkami do jasielskiego szpitala. Kierowca oraz pasażerowie autobusu nie odnieśli żadnych obrażeń ciała.

Uszkodzone pojazdy całkowicie zablokowały przejazd odcinkiem trasy relacji Jasło-Nowy Żmigród. W tej chwili policjanci prowadzą czynności wyjaśniające, w tym zbierają niezbędne ślady oraz wykonują oględziny.

W akcji ratowniczej brały udział dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego z Jasła i Nowego Żmigrodu, trzy zastępy z JRG PSP w Jaśle, zastęp z OSP KSRG w Dębowcu oraz zastęp z OSP KSRG w Trzcinicy (oznakowanie miejsca wypadku specjalistyczną przyczepką ostrzegawczą).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE