Na drogach

W Warzycach na „krajówce” zderzyły się dwa samochody oraz autobus

Popołudniu w Warzycach na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z ulicą prowadzącą do podmiejskiej strefy aktywności gospodarczej zderzyły się dwa samochody osobowe oraz autobus. Dwie osoby trafiły do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania. Ruch w miejscu zdarzenia jest utrudniony.

Kilka minut po godzinie piętnastej w miejscowości Warzyce doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczą dwa samochody osobowe oraz autobus. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierująca Toyotą Auris, wyjeżdżając z ulicy Fabrycznej na drogę krajową nr 28, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony Krosna autobusowi marki Mercedes. Wskutek zderzenia się pojazdów osobowe auto zostało odrzucone na oczekującego na włączenie się do ruchu Opla Corsę.

W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, tj. kierująca Toyotą oraz pasażerka autobusu. Karetka Pogotowia Ratunkowego przetransportowała osoby poszkodowane do jasielskiego szpitala, w którym udzielana jest im niezbędna pomoc medyczna.

Pas drogi krajowej nr 28 w kierunku Jasła został zablokowany. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza przedmiotowym odcinkiem podała, że utrudnienia mogą potrwać do godziny osiemnastej.

Na miejscu pracowały służby ratownicze, w tym zespół ratownictwa medycznego „P”, cztery zastępy straży pożarnej z Jasła, Warzyc i Trzcinicy (specjalistyczna przyczepka ostrzegawcza) oraz funkcjonariusze Policji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.