Na drogach

W Jaśle piesza uległa potrąceniu na przejściu

Policjanci badają szczegółowo okoliczności potrącenia pieszej przez kierującego samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło popołudniu na oznakowanym przejściu dla pieszych w Jaśle. Wskutek doznanych obrażeń ciała poszkodowana została zabrana do szpitala. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło około godziny 13:30 na ulicy Szkolnej w Jaśle, w rejonie Zespołu Szkół nr 3 im. prof. Stanisława Pawłowskiego. Na miejsce został skierowany specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji. Z zebranych dotychczas przez funkcjonariuszy informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Honda, jadąc od strony ulicy Mickiewicza, najechał na kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Wskutek potrącenia pokrzywdzona upadła na jezdnię, doznając obrażeń ciała. Po udzieleniu jej niezbędnej pomocy medycznej 65-letnia mieszkanka miasta została przewieziona karetką do szpitala. Kierującemu autem nic się nie stało. Policjanci potwierdzili, że obydwoje uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

W tej sprawie trwają czynności wyjaśniające.

Po wypadku jeden pas jezdni został całkowicie zablokowany, przez co ruch wzdłuż ulicy Szkolnej odbywa się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE