Na drogach

Kierował pod wpływem i spowodował kolizję

Służby ratownicze interweniowały dzisiejszego popołudnia na jednym ze skrzyżowań w Jaśle, gdzie wskutek zderzenia pojazdów niegroźnie ucierpiały dwie osoby. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do wyjaśnienia.

Dzisiaj, kilka minut po godzinie piętnastej, służby ratownicze interweniowały u zbiegu ulic Władysława Jagiełły i Adama Mickiewicza, w sąsiedztwie siedziby Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, gdzie doszło do zderzenia dwóch aut osobowych.

Według poczynionych do tej pory ustaleń, za spowodowanie zdarzenia drogowego odpowiada kierujący Citroenem Berlingo. Mężczyzna, jadąc ulicą Jagiełły wjechał na skrzyżowanie z ulicą Mickiewicza, prawdopodobnie ignorując czerwone światło jakie było wyświetlane przez sygnalizator dla tego kierunku ruchu, przez co uderzył w bok jadącego w kierunku centrum miasta osobowego Forda Fiesty. Podróżujący tym pojazdem kierowca oraz pasażer zostali zabrani przez karetkę Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Po wykonanych badaniach okazało się, że nie odnieśli oni żadnych poważnych obrażeń ciała.

Policjanci ustalili, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany i przewieziony do jasielskiej komendy, gdzie przeprowadzono z nim czynności wyjaśniające. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli administracyjnie pojazd, którym brał udział w zdarzeniu i na ich polecenie został odholowany na strzeżony parking. Za popełnione przestępstwa czekają go teraz surowe konsekwencje.

W działaniach brały również udział dwa zastępy z pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

Na czas prowadzonych działań ruch w tym miejscu był utrudniony.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kierował pod wpływem i spowodował kolizję”