Informacje

Miasto Jasło zamierza przejąć lokal po policyjnych dzielnicowych

Za kilka miesięcy policyjni dzielnicowi opuszczą lokal przy ulicy Kochanowskiego i przeprowadzą się do budowanej komendy przy ulicy Sroczyńskiego. Obiekt nie pozostanie jednak pusty bowiem są już plany jego dalszego zagospodarowania. Chęć przejęcia nieruchomości wyraził samorząd miejski, który ma konkretny pomysł na adaptację obiektu na cele pomocy społecznej.

Już za niedługo jasielscy policjanci przeprowadzą się do nowej siedziby, która powstaje na działce przy ulicy Sroczyńskiego. Swoje pomieszczenia służbowe będą mieli w tym miejscu również funkcjonariusze rewiru dzielnicowych. Obecnie przyjmują oni interesantów w lokalu położonym na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Kochanowskiego. Po zakończeniu inwestycji przedmiotowa nieruchomość będzie im zbędna wobec czego zwrócono się z wnioskiem do samorządu miejskiego, by ten przejął dalszy zarząd nad obiektem.

Podczas dzisiejszej sesji radni miejscy wyrazili, na wniosek burmistrza Jasła, zgodę na uruchomienie procedury związanej z nieodpłatnym nabyciem od Skarbu Państwa w drodze komunalizacji prawa własności do podanej nieruchomości lokalowej.

Tego typu rozmowy trwają już od dłuższego czasu, ponieważ trwa budowa nowej siedziby Policji, do której zostaną przeniesieni wszyscy policjanci. Zarówno ci, którzy w tej chwili funkcjonują w budynku przy ulicy Kościuszki, jak i w budynku przy ulicy Kochanowskiego. Padła propozycja, abyśmy przejęli lokal przy ulicy Kochanowskiego. Jesteśmy oczywiście zainteresowani tym nabytkiem. Aby mogło do tego dojść, potrzebne jest podjęcie przez Radę Miejską uchwały o komunalizacji tego lokalu. Taka uchwała została w dniu dzisiejszym podjęta. – komentuje dla portalu „terazJaslo.pl” Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Gospodarz naszego miasta powiedział jakie są wstępne plany związane z adaptacją lokalu. Według przymiarek, w tym miejscu mają powstać tzw. mieszkania chronione.

To mieszkania przede wszystkim dla osób, które mają problem w samodzielnym funkcjonowaniu. Tego typu mieszkania są związane z tym, że w pobliżu funkcjonuje ktoś kto może pomóc tym osobom w codziennym życiu. – wyjaśnia.

Jak przekazał nam burmistrz, jest duże zapotrzebowanie na taką formę pomocy społecznej.

Od dłuższego czasu już o tym się mówi. Mam nadzieję, że uda nam się to zrealizować jeśli ten obiekt zostanie przejęty. – podkreślił.

Pabian podał, że po wstępnych rozeznaniu z lokalu przy ulicy Kochanowskiego 2 jest możliwe wydzielenie na wcześniej wspomniane cele czterech innych: – Z naszej wstępnej przymiarki wynika, że akurat układ tego obiektu pozwala na utworzenie takich mieszkań.

Burmistrz dodał również, że na chwilę obecną nie przeprowadzono dogłębnej analizy finansowej dotyczącej wartości robót budowlanych związanych z przebudową obiektu. Natomiast dzisiejsza uchwała jest pierwszym krokiem przybliżającym do realizacji inwestycji w kolejnych latach.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE