Na drogach

Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej: nie żyje piesza, potrącona przez busa

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na ulicy Grunwaldzkiej w Jaśle. Pomimo szybkiej interwencji służb ratowniczych śmierć na miejscu poniosła piesza potrącona przez busa marki Renault. Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Tuż po godzinie siedemnastej służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w okolicy ronda na ulicy Grunwaldzkiej w Jaśle. Do akcji zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej i karetka Pogotowia Ratunkowego, a także policjanci ruchu drogowego. W chwili dotarcia na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do potrącenia osoby pieszej przez busa marki Renault Trafic. Pokrzywdzona znajdowała się bezpośrednio pod podwoziem pojazdu. Do jej uwolnienia strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Niestety, obrażenia ciała jakich doznała okazały się na tyle rozległe, że zespół ratowników medycznych po wielominutowej reanimacji odstąpił od medycznych czynności ratowniczych.

Droga w miejscu tego tragicznego wypadku została całkowicie zablokowana. Teren działań został osłonięty parawanem. Cały czas funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora, gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie, ustalana jest również tożsamość ofiary. Czynności wyjaśniające w tej sprawie mogą potrwać jeszcze do dwóch godzin.

[AKTUALIZACJA – 30.01, godz. 8:12] Komunikat Policji: Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault trafikiem, 48-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, po zjechaniu z ronda Ks. Wojciechowskiego na ulicę Grunwaldzką najprawdopodobniej wjechał w pieszą. W wyniku doznanych obrażeń piesza, 52-letnia mieszkanka Jasła, zmarła na miejscu. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE