Na drogach

W Żółkowie samochód ciężarowy wjechał w tył osobowego pick-upa

W Żółkowie doszło do kolizji pomiędzy samochodem ciężarowym, a osobowym pick-upem, na skutek której ucierpiała jedna osoba. Droga wojewódzka nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród została całkowicie zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do dwóch godzin.

Po godzinie czternastej na drodze głównej przebiegającej przez teren miejscowości Żółków (gmina Jasło) pojawiła się karetka, zastępy straży pożarnej oraz policyjne patrole. Służby ratownicze zostały wezwane w to miejsce w związku z kolizją pomiędzy samochodem ciężarowym, a osobowym pick-upem, w wyniku której ucierpiała jedna osoba.

Na podstawie rozmów z bezpośrednimi uczestnikami i świadkami oraz po wstępnych oględzinach uszkodzeń w pojazdach podano przypuszczalny przebieg oraz przyczynę tego zdarzenia drogowego. Z przekazanych nam informacji wynika, że prowadzący jadącego w kierunku Jasła Mitshubishi został zmuszony do nagłego hamowania po to, aby uniknąć czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka innym pojazdem osobowym, który pojawił się nagle na jego pasie ruchu. Wtedy w tył pick-upa uderzył jadący za nim samochód ciężarowy marki Volvo. Siła uderzenia zepchnęła „terenówkę” z jedni, która w następstwie wpadła na ogrodzenie prywatnej posesji.

Wskutek kolizji do szpitala trafił kierujący Mitshubishi 33-letni mieszkaniec gminy Jasło. Natomiast pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły żadnych obrażeń ciała. Funkcjonariusze potwierdzili, że wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 992 relacji Jasło-Nowy Żmigród na przedmiotowym odcinku jest całkowicie wstrzymany. Termin likwidacji utrudnień przewidziano na godzinę siedemnastą. Do tego czasu kierującym samochodami osobowymi polecamy omijać to miejsce.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Żółkowie samochód ciężarowy wjechał w tył osobowego pick-upa”

  1. A gdzie winna, która zjechała na lewy pas i wymusiła awaryjne hamowanie by ją nie zabić? Na FB wrzucała gdzie stoi policja?