Kultura | rozrywka | edukacja

„Mystic India” – koncert Michała Rudasia z zespołem (zapowiedź)

W ramach "Muzycznego Bunkra" Jasielskiego Domu Kultury

Jasielski Dom Kultury zaprasza do Muzycznego Bunkra na koncert mistycznych utworów pochodzących z Indii i Pakistanu. Specjalizujący się od wielu lat w tej muzyce Michał Rudaś z zespołem zagrają energetyczne sufickie qawwali, klasyczną ragę indyjską, starożytne mantry, miłosne ghazale. Muzycy wystąpią 28 lutego br. o godz. 18.00 w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie lub online.

Zespół, w skład którego wchodzą: Michał Rudaś (wokal, harmonium), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar, dilruba, buzuki) oraz Piotr Malec (tabla, holak) zagrał do tej pory kilkadziesiąt koncertów: w domach kultury, szkołach jogi, klubokawiarniach, na dużych scenach plenerowych oraz podczas oficjalnych świąt indyjskich, których gośćmi byli ambasadorzy Indii i Bangladeszu.

Koncert „Mystic India” to nie tylko przybliżenie mistycznej kultury Indii i Pakistanu, ale również energetyczna dawka oczyszczającej serce i umysł muzyki.

 

Michał Rudaś, wokalista znany szerokiej publiczności m.in. z programów: „Jaka to melodia”, „Taniec z gwiazdami” (wokalista Orkiestry Adama Sztaby i Tomka Szymusia), The Voice of Poland (ćwierćfinalista 4 edycji), „Twoja twarz brzmi znajomo” (finalista 6 edycji). W 2018 roku brał udział w indyjskim talent show „Dil Hai Hindustani 2”, dochodząc do półfinału i zyskując ogromną popularność pośród indyjskiej publiczności. Zafascynowany kulturą Indii, podczas wielu podróży do tego kraju, pobierał nauki klasycznego śpiewu indyjskiego u wykładowcy Sanskrit University of Varanasi Anupa Misry.

Rudaś ma na koncie 4 albumy, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską: solowe „Shuruvath”(2009) i „Changing”(2013) oraz „Mystic India”(2017), nagrany wraz z zespołem Healing Incantation. Michał jest też wokalistą zespołu Lelek, grającego słowiańskie etno, inspirowane prasłowiańską mitologią. Artysta był nominowany do Fryderyka i Superjedynki za pierwszy album.

Tomasz „Ragaboy” Osiecki współpracował z: Hey, Kayah, Anią Rusowicz, Michałem Rudasiem T.Love, Sorry Boys, Haliną Młynkovą, Anną Jurksztowicz, Lari Lu, Pawbeats, komponował też dla Meli Koteluk. Na stałe jako gitarzysta związany jest z zespołem ISLE OF LOVE. Gry na sitarze uczy się m.in. u Alokescha Chandry (ucznia Pandita Raviego Shankara). Ma na koncie solową producencką płytę „Golden Sitar Star” oraz 2 albumy jako Healing Incantation, z których ostatni pt. „Mystic India” nagrany razem z wokalistą Michałem Rudasiem.

Piotr Malec, multiinstrumentalista perkusyjny, specjalizujący się w grze na tabli. Gra również na takich instrumentach jak: cajon, darabuka, djembe oraz bębny obręczowe oraz na innych instrumentach indyjskich: mridangam, khanjira oraz dholak. Kształcił się u znanych polskich i indyjskich nauczycieli m.in. Jerzego Pomianowskiego, Ghiridar Udupa, Prosenjit Poddar oraz w Indiach, Bangalore u Udaya Rajkarpoor i w Nagpur u Sandesha Popatkar. Koncertował w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Izrael, Indie, Brazylia, Kolumbia, Argentyna) z Anupem Mishrą, Udayem Rajkarpoorem, Ananditą Basu, Amitem Chakraborty, Michałem Czachowskim, Marią Pomianowską. Gościnnie wziął udział w nagraniu płyty „Indian Impressions” Amit LChakraborty & Lucyan.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE