Sport | rekreacja | turystyka

Pierwsze zmagania narciarskie „Śnieżne trasy” Ożenna 2020

16 stycznia 2020 r. odbył się I Bieg Narciarski „Śnieżne trasy” Ożenna 2020 o Puchar Starosty Jasielskiego. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na trasie około sześciu kilometrów, wiodącej z Grabiu do Ożennej.

Zimowe warunki, sportowa atmosfera, obecność biegaczy, a także osób pomagających przy organizacji wydarzenia przyczyniły się do tego, że zawody można uznać za udane. Oprócz możliwości biegu w pięknym otoczeniu przyrody Beskidu Niskiego, zawodnicy mieli okazję spotkać się w niedzielne popołudnie i wymienić doświadczeniem, a także porozmawiać o planach organizacji podobnych wydarzeń sportowo – rekreacyjnych.

Baza zawodów mieściła się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej, gdzie zawodnicy otrzymali ciepły posiłek oraz uczestniczyli w dekoracji zwycięzców „Śnieżnych tras” . Każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal po przekroczeniu linii mety, który wręczał Starosta Jasielski Adam Pawluś oraz przedstawicielka Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Monika Nizołek.

Nagrody i Puchary Starosty trafiły do:

W kategorii open kobiet:
I miejsce – Roksana Ciborowska, klub Speed Jasło
II miejsce – Gabriela Ciborowska, klub Speed Jasło
III miejsce – Aneta Ciborowska, klub Speed Jasło

W kategorii open mężczyzn:
I miejsce – Tomasz Leśniak, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
II miejsce – Damian Ciborowski, klub Speed Jasło
III miejsce – Sebastian Ciborowski, klub Speed Jasło

W kategorii wiekowej 12 – 18 lat:
I miejsce – Itan Ciborowski, klub Seba Sport Pisz
II miejsce – Wiktoria Wideł, klub Speed Jasło
III miejsce – Wojciech Władyka

(Wyniki znajdują się na stronie www.mdkjaslo.pl w zakładce Aktualności).

Nagrody zawodnikom wręczali Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Grażyna Leńczuk – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle oraz Łukasz Szumiec – prezes Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za obecność, Jasielskiemu Stowarzyszeniu Cyklistów za pomoc w organizacji wydarzenia, Nadleśnictwu Gorlice i służbom ratunkowym – Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle oraz Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu – Grupie Krynickiej za wsparcie, a także panu Janowi Graconiowi, współwłaścicielowi stoku narciarskiego MARESZKA za pomoc w przygotowaniu trasy zawodów

Organizatorem I Biegu Narciarskiego „Śnieżne trasy” Ożenna 2020 o Puchar Starosty Jasielskiego był Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle.

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Starosty Jasielskiego.

Partnerami Biegu byli:

  • Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle „Familiaris”

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.