Kultura | rozrywka | edukacja

Świat licznych pasji

Piosenka poetycka, wspomnienia górskich wędrówek utrwalone na licznych fotografiach, świat ikon, rzeźb i poezji złożyły się na 5. wieczór spotkań Klubu Ludzi z Pasją, który odbył się w ostatkowy wtorek, 25 lutego br. Gościem tego wieczoru była Urszula Czerwińska, która zaprosiła przybyłych do świata swoich licznych pasji.

Spotkanie rozpoczęła odśpiewana wspólnie pieśń „Bez Słów” z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina, która wprowadziła przybyłych w klimat wieczoru. A był to wieczór niezwykły, pełen ciepła, dobrego humoru, dzielenia się radością życia i wspólnych przemyśleń.

Zapomnijmy na chwilę o szarej codzienności. Moim marzeniem jest, aby moich uczniów – ponieważ pracuję w szkole – przemieniać, ze zwykłych zjadaczy chleba w aniołów – zwróciła się do przybyłych Urszula Czerwińska.

Bohaterka wieczoru dzieliła się z przybyłymi dziełami swoich ulubionych artystów malarzy, m.in. Stanisława Wyspiańskiego czy Józefa Chełmońskiego. Przedstawiła także przybyłym swoje prace malarskie. Urszula Czerwińska jest również zafascynowana ikoną. Na spotkaniu przedstawiła prace Marty Jamróg, która założyła Jasielską Pracownię Ikon. Wieczór wypełniły też wspomnienia związane z górskimi wyprawami zarówno zagranicznymi, jak i krajowymi, które zostały uwiecznione przez gościa wieczoru na licznych fotografiach. Nie zabrakło także poezji oraz pieśni z kręgu gitary i pióra.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE