Kultura | rozrywka | edukacja

W świecie Urszuli Czerwińskiej (zapowiedź)

Klub Ludzi z Pasją w JDK

Bohaterką 5. spotkania z cyklu Klub Ludzi z Pasją, zorganizowanego 25 lutego br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury, będzie Urszula Czerwińska, która zabierze przybyłych do świata swoich licznych pasji.

A jest to świat piękny i złożony, przepełniony subtelnym muzyczno-lirycznym klimatem, uduchowiony, ale nie stroniący od realnego wysiłku, łączący prozę życia z poetyckimi uniesieniami.

Urszula Czerwińska z wykształcenia i zamiłowania jest polonistką, a jedną z jej licznych pasji jest literatura. Poezję czyta – i nie przestaje się nią zachwycać – od najwcześniejszych lat. Ostatnimi czasy również tworzy, czego efektem jest tomik wierszy „Schowane skrzydła”. Ponadto interesuje się muzyką, teatrem, malarstwem i fotografią (szczególnie przyrodniczą). Lubi realizować się twórczo malując batiki i obrazy akrylowe. Pasjonuje ją również wymagające niezłej kondycji wędrowanie po górach oraz jazda na rowerze, a także kulinaria.

Spotkania w Klubie Ludzi z Pasją, Urszula Czerwińska zatytułowała „Muzyczno-lirycznie, czyli jak odnaleźć piękno i radość w rustykalnym świecie codzienności”. Z tymi, którzy na nie przyjdą podzieli się swoimi pasjami, sposobami na realizację marzeń i przemyśleniami.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE