Informacje

Wzajemna solidarność w trudnych czasach

Marka Bosch pomaga jednostkom sektora ochrony zdrowia w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Na rzecz szpitalnych oddziałów zakaźnych i stacji ratownictwa medycznego w całym kraju przekazała nieodpłatnie setki wysokiej jakości urządzeń gospodarstwa domowego. Niezwykle potrzebny sprzęt trafił również do Jasła. Z pomocy skorzystali bezpośrednio pracownicy pogotowia.

Koncern BSH wspiera pracowników sektora ochrony zdrowia w walce ze skutkami zagrożenia epidemiologicznego wywołanego pandemią koronawirusa. Spółka dzieli się tym czym zajmuje się na co dzień, a więc produkcją i dystrybucją sprzętów gospodarstwa domowego popularnej marki Bosch. Setki urządzeń trafiło do szpitali w całej Polsce, które w swoich strukturach posiadają oddziały zakaźne oraz stacji ratownictwa medycznego. To ważny i niezwykle cenny ukłon w kierunku tych, którzy na co dzień ratują życie i zdrowie innych ludzi, często narażając swoje własne.

Z zapytaniem o możliwość udzielenia wsparcia w ramach realizowanej pod hasłem #BoschwPogotowiu akcji wystąpili do pomysłodawcy również pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Jaśle. Efekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania! Podanie o zapotrzebowanie na sprzęt nie pozostało bez odpowiedzi. Spółka bardzo pozytywnie odniosła się do prośby, udało się nawiązać bezpośredni kontakt z jej przedstawicielami, by wreszcie bardzo szybko i sprawnie dopiąć szczegóły umowy darowizny. Pomoc rzeczowa trafiła już fizycznie do siedziby szpitala.

To dwa komplety wysokiej jakości pralek automatycznych i suszarek, dwie mikrofalówki oraz czajnik elektryczny. Wartość udzielonej pomocy wyniosła około 7,3 tysiąca złotych. Urządzenia zostaną zainstalowane w miejscu stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Jaśle przy ulicy Lwowskiej 22 (budynek główny szpitala) oraz zespołu ratownictwa medycznego w Nowym Żmigrodzie przy ulicy Krakowskiej 11.

Nieoceniony dar jakim w czasie kryzysu zdrowotnego marka BOSCH podzieliła się z personelem lokalnego Pogotowia Ratunkowego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego i podniesie komfort codziennej pracy. Z uwagi na pojawiające się zachorowania na chorobę zakaźną wywołaną koronawirusem pracownicy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego zostali zobowiązani do stosowania nowych procedur medycznych, ale również do wprowadzania w swojej służbie na rzecz drugiego człowieka dodatkowego reżimu sanitarnego. Tym samym spowodowało to wzrost zapotrzebowania na systematyczne czyszczenie odzieży ochronnej. Dzięki podarowanym właśnie urządzeniom ratownicy medyczni będą mieli teraz możliwość samodzielnego prania uniformów w miejscach bezpośredniego stacjonowania ambulansów. Wyeliminuje to zagrożenie epidemiologiczne bowiem do tej pory musieli wykonywać tę czynność we własnych domach, często narażając członków swoich rodzin na kontakt z zarazkami.

To kolejna tego typu darowizna dla ratowników medycznych. Wcześniej pralkę i suszarkę oraz zapas środka czyszczącego przekazała nieodpłatnie firma Orion Engineered Carbons sp. z o.o. z siedzibą w Jaśle (szczegółowo pisaliśmy o tym tutaj).

Cały zespół Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle kieruje wyrazy ogromnej wdzięczności dla wszystkich podmiotów, firm, instytucji, samorządów i osób prywatnych za każdy gest wsparcia w tym trudnym dla każdego z nas czasie. Dzięki okazanej do tej pory pomocy materialnej misja, do której zostali powołani lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki, nabiera jeszcze bardziej na znaczeniu – przekazują za naszym pośrednictwem ratownicy medyczni.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE