Na drogach

Zablokowane skrzyżowanie ulic Kościuszki i Armii Krajowej

Policjanci wyjaśniają okoliczności porannego zdarzenia drogowego na ulicy Kościuszki w Jaśle. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Kierujący jednym z nich doznał obrażeń ciała wskutek czego trafił do szpitala.

Około godziny 9:30 służby ratownicze zostały poinformowane o wypadku komunikacyjnym w Jaśle z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejsce został zadysponowany specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz policyjny patrol ruchu drogowego.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący samochodem osobowym Opel Astra, po wyjechaniu z ulicy Kochanowskiego na ulicę Kościuszki, podjął manewr skrętu w ulicę Armii Krajowej, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony centrum miasta samochodowi marki Volkswagen. Doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów.

Jednego z poszkodowanych kierowców, który doznał urazu głowy, przetransportowano do miejscowego szpitala. Funkcjonariusze potwierdzili, że osoby uczestniczące w zdarzeniu były trzeźwe.

Policjanci sporządzają stosowną dokumentację, co pozwoli na dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE