Na drogach

1,5-roczne dziecko pokrzywdzone w kolizji na DK 28

Dziś rano na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja z Niegłowicką doszło do kolizji pomiędzy samochodem dostawczym, a osobowym. Do szpitala trafiło półtoraroczne dziecko. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Jak się później okazało, sprawca zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

Tuż po godzinie ósmej rano służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja oraz Niegłowickiej w Jaśle. Na miejsce zostały skierowane trzy zastępy straży pożarnej z Jasła i Trzcinicy oraz specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego.

Interwencję podjęli również policjanci ruchu drogowego. Z zebranych przez nich informacji wynika, że kierujący dostawczym Iveco wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowemu Volkswagenowi Touranowi, wskutek czego między pojazdami doszło do czołowo-bocznej kolizji. Kobieta, która kierowała autem oraz jej półtoraroczne dziecko zostali odwiezieni do szpitala na badania profilaktyczne. Na szczęście okazało się, że dziecku nic poważnego się nie stało.

W trakcie prowadzonych przez mundurowych czynności wyjaśniających okazało się, że kierujący samochodem dostawczym mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Okoliczności zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez Policję.

Przez blisko dwie godziny droga krajowa nr 28 relacji Jasło-Gorlice była częściowo zablokowana, ruch odbywał się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE