Kultura | rozrywka | edukacja

Bezpłatny dostęp do serwisu LEGIMI

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza Czytelników po odbiór bezpłatnych kodów dostępu do Legimi, platformy zawierającej ok. 60.000 bestsellerowych e-booków i audiobooków. W mobilnej wypożyczalni czytelnicy odnajdą m.in. powieści sensacyjne, obyczajowe, kryminały, biografie, reportaże, bajki i lektury. Dostęp dla czytelników zapewniony jest w ramach pakietu dla bibliotek.

Kody pobrać mogą zarejestrowani czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle powyżej 15 roku życia, posiadający ważną kartę biblioteczną, bez blokady na koncie czytelniczym.

Uwaga! Liczba kodów jest ograniczona. Kody należy odebrać osobiście w Bibliotece Głównej (ul. Kołłątaja 1) w godzinach funkcjonowania placówki. Lipcowe kody wydajemy od 10 lipca br. Kody ważne są na miesiąc od dnia aktywacji.

Jak korzystać z internetowej wypożyczalni LEGIMI

1. Należy być zarejestrowanym czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle powyżej 15 roku życia, posiadającym ważną kartę czytelnika.

2. Na stronie www.legimi.pl/podkarpackie należy:
– wpisać otrzymany unikatowy kod dostępu do serwisu,
– dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto),
– zalogować się do Legimi na własnym urządzeniu (czytnik, komputer, smartfon, tablet) z wykorzystaniem kodu otrzymanego w bibliotece.

Ważne:
• kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał – inaczej kod wygasa,
• aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu na stronie www.legimi.pl/podkarpackie,
• po miesiącu można zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc,
• kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat,
• czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu otrzymanego w bibliotece innym osobom.

3. Do czytania e-booków należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi ze strony: https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/

4. Posługując się otrzymanym kodem dostępu, można czytać na dwóch dowolnie wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).

5. Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na własną wirtualną półkę /zakładka „Ebooki i audiobooki”, a następnie klika na okładkę i wybiera opcje „dodaj na półkę”/.

6. Po zalogowaniu do serwisu Legimi otrzymanym kodem i wybraniu książek na „wirtualną półkę”, czytać można już offline, bez konieczności podłączenia urządzenia do Internetu.

Dla przypomnienia: kody dostępu aktywowane na urządzeniu ważne są przez jeden miesiąc licząc od dnia ich aktywacji!

Uwaga: nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytnikach Kindle.

REGULAMIN korzystania z serwisu internetowego Legimi w ramach pakietów zakupionych przez konsorcjum bibliotek publicznych województwa podkarpackiego: https://legimifiles.blob.core.windows.net/static/libraries/20200129-ddae58f3389d4e25900a.pdf

Zapraszamy!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE