Mistrzostwa Polski Juniorów w LA: czołowe miejsce zawodnika z Trzcinicy

Michał Zieleń | FOT. © archiwum Klubu

W miniony weekend 11-13 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentował się zawodnik ULKS Technik Trzcinica Michał Zieleń, który wcześniej wywalczył sobie prawo startu w dwóch konkurencjach: 2000m z przeszkodami oraz 5000m.

W biegu na 2000m z przeszkodami, który odbył się późnym popołudniem w sobotę Michał wywalczył srebrny medal i został jednocześnie wicemistrzem Polski. Przegrał o 5 sekund z rewelacyjnym Adamem Kołodziejem z MUKS Wisła Junior Sandomierz, który od trzech lat jest niepokonany na tym dystansie, natomiast wyprzedził trzeciego zawodnika na mecie Klaudiusza Wojciechowskiego z CWZS Zawisza Bydgoszcz o 9 sekund.

Do następnego biegu Michał miał niewiele odpoczynku, bo tylko 14 godzin i już o 9.55 w niedzielę musiał stawić się na starcie 5000m, gdzie czekało jeszcze na start 23 innych zawodników. Pomimo zmęczenia bardzo dobrze biegł, cały czas utrzymując się w czołowej stawce liczącej się o medale. Walka o medale rozegrała się na ostatnich 400m, gdzie po szaleńczym sprincie pięciu zawodników walczyło o najwyższe miejsca. Zawodnik ULKS-u Technik Trzcinica przybiegł jako piąty, uzyskując rekord życiowy 15:10.91. Przegrał rywalizację o medale jedynie z zawodnikami, którzy dzień wcześniej odpoczywali.

Bardzo dobra wiadomość jest też taka, że Michał został powołany do reprezentacji Polski U20 na mecz Polska-Czechy, który odbędzie się 20 września 2020 roku w Karpaczu, gdzie będzie reprezentował nasz kraj wspólnie z Adamem Kołodziejem i Klaudiuszem Wojciechowskim w biegu na 3000m z przeszkodami.