Na drogach

Poszkodowani w zderzeniu pasażerskiego busa z samochodem osobowym

W Warzycach, na drodze wojewódzkiej doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem kursowego busa oraz samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia udały się wszystkie służby ratownicze oraz policjanci. Dwie osoby odwieziono do szpitala, tam przechodzą szczegółową diagnostykę pod kątem doznanych obrażeń ciała.

Wypadek ma miejsce na odcinku trasy wojewódzkiej nr 988 relacji Warzyce-Babica pomiędzy skrzyżowaniem z drogą gminną w kierunku Warzyc, a drogą krajową nr 28 relacji Jasło-Krosno, na pasie jezdni od strony Rzeszowa. W tym miejscu zderzyły się, wskutek najechania na tył poprzedzającego pojazdu, kursowy bus należący do prywatnego przewoźnika oraz samochód osobowy. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej.

Po otrzymaniu telefonicznej informacji o zdarzeniu, na miejsce zostały zadysponowane wszystkie służby ratownicze, w tym dwa zespoły ratownictwa medycznego ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z OSP KSRG w Warzycach oraz zastęp z OSP KSRG w Trzcinicy wraz z przyczepką ostrzegawczą.

Poszkodowani zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala, gdzie przechodzą szczegółową diagnostykę.

Wszelkie czynności mające wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia wykonują policyjni specjaliści ruchu drogowego.

Ruch na drodze odbywa się wahadłowo, utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Poszkodowani w zderzeniu pasażerskiego busa z samochodem osobowym”