Kultura | rozrywka | edukacja

Czuła narratorka – wykład online o twórczości Olgi Tokarczuk (zapowiedź)

W jasielskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej

„Jesteśmy tu po to, żeby czytać” – napisała w jednym ze swoich esejów Olga Tokarczuk, pisarka, laureatka literackiej Nagrody Nobla wręczonej podczas uroczystej gali 10 grudnia 2019 r.

Z okazji rocznicy tego ważnego dla polskiej literatury święta, we wtorek 15 grudnia 2020 o godz. 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wykład online „Motywy w twórczości Olgi Tokarczuk”, który przedstawi Małgorzata Jasiewicz, pasjonatka książek i czytania, autorka bloga „Wypożyczone”, bibliotekarka Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Zarówno sympatyków prozy Olgi Tokarczuk, jak też osoby, które jeszcze nie zetknęły się z jej twórczością, chcemy zaprosić do wspólnej wędrówki po jej kolejnych książkach, aby przyjrzeć się motywom, tematom, obrazom i przemyśleniom, które tworzą niezwykły klimat prozy noblistki. Mamy nadzieję, że spotkanie to będzie zachętą do zagłębienia się w lekturę i czułego spojrzenia na literaturę, która – jak usłyszeliśmy w mowie noblowskiej „Czuły narrator” – jest zbudowana na czułości.

Wykład odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom 15 grudnia o godz. 18:00 (link tutaj). Wykład będzie dostępny w dniu premiery również na fanpage’u Biblioteki na Facebooku. Link do wykładu na platformie Zoom będzie aktywny 10 minut przed rozpoczęciem.

Instrukcja logowania do platformy Zoom:
W przypadku pierwszego logowania do aplikacji Zoom, po kliknięciu w link należy zainstalować ją na swoim komputerze, następnie kliknąć Join meeting→ Join with computer audio. (Można też zainstalować ją wcześniej). Osoba hostująca spotkanie ze strony biblioteki wpuści uczestnika z tzw. poczekalni na spotkanie. Aby udostępniać innym uczestnikom spotkania swój obraz, należy mieć włączoną kamerę (ikonki mikrofonu i kamery znajdują się w lewym dolnym rogu). Natomiast dźwięk proszę włączyć tylko, gdy będzie potrzeba komunikacji z innymi uczestnikami. Proszę o wcześniejsze sprawdzenie, czy macie Państwo aktywne połączenie z Internetem oraz sprawne i właściwie ustawione kamerę, głośniki i mikrofon.

Zapraszamy!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE