Informacje

Nowy radiowóz dla policjantów ze Skołyszyna

Nowy radiowóz dla PP w Skołyszynie | FOT. © KPP w Jaśle

Początkiem grudnia do komend, komisariatów i posterunków Policji na Podkarpaciu trafiło łącznie 9 nowych pojazdów. 6 radiowozów zakupionych zostało z połączonych środków samorządów i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. 3 pozostałe w całości sfinansowały samorządy miast i gmin. Dzięki finansowemu wsparciu samorządowców ze Skołyszyna, nowy radiowóz otrzymali także policjanci z lokalnego posterunku.

Dzisiaj przed południem Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Robert Wróbel oraz Kierownik Posterunku Policji w Skołyszynie asp. Andrzej Pilch spotkali się z Wójtem Gminy Skołyszyn Bogusławem Kręciszem oraz Skarbnikiem Urzędu Gminy w Skołyszynie Jackiem Kędziorem, by podziękować za dofinansowanie zakupu radiowozu dla policjantów.

Początkiem grudnia policjanci ze Skołyszyna odebrali nowy radiowóz, HYUNDAI TUCSON z napędem 4×4, wyposażony w benzynowy silnik 1.6 T-GDI o mocy 177 KM. Koszt zakupu takiego radiowozu to blisko 116 tys. zł. Zakup pojazdu nie byłby możliwy gdyby nie ogromne wsparcie samorządu.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji podziękował Wójtowi, a także złożył na jego ręce słowa wdzięczności dla Radnych Gminy Skołyszyn za okazaną pomoc i przychylną decyzję o przekazaniu środków na zakup radiowozu. Jak podkreślił wsparcie ze strony samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale także dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.