Na drogach

Tragiczny finał wypadku na drodze krajowej nr 28

W niedzielny wieczór doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na drodze wyjazdowej z Jasła w kierunku Krosna samochód osobowy potrącił rowerzystę. Ofiara zmarła w szpitalu. Odcinek krajowej „28” został częściowo zablokowany, w miejscu tragedii ruch odbywa się wahadłowo.

Wypadek miał miejsce tuż przed godziną osiemnastą. Na ulicy Bieszczadzkiej w Jaśle samochód osobowy marki Volkswagen potrącił poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę. Poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała. Pomimo intensywnych wysiłków służb ratowniczych, zmarł chwilę po przewiezieniu do szpitala.

Kierującej pojazdem nic się nie stało. Wstępne badanie potwierdziło, że była trzeźwa.

W działaniach wziął udział specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego, a także cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Warzycach i Trzcinicy.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Policja.

Droga krajowa nr 28 relacji Jasło-Krosno została częściowo zablokowana, przejezdny jest wyłącznie jeden pas ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnienia związane z likwidacją skutków zdarzenia mogą potrwać nawet do godziny 21.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE