Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs plastyczno-literacki „Lajkuję – nie hejtuję” (zaproszenie)

Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle i Komendą Powiatową Policji w Jaśle serdecznie zapraszają do udziału w konkursie plastyczno – literackim „Lajkuję – nie hejtuję”.

Obchodzimy dzisiaj dzień bezpiecznego internetu. To oczywiście czas, aby poprzez różnego rodzaju działania i inicjatywy, docierać do rodziców, nauczycieli i opiekunów i uświadamiać ich na temat zagrożeń, które są w sieci. Istotne jest także, aby zachęcić młodzież i dzieci do tego by zagłębiły się w tematykę bezpieczeństwa w Internecie, przez co w wielu przypadkach będą mogły uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami.

Kierując się troską o bezpieczeństwo użytkowników Internetu oraz dostrzegając potrzebę edukowania młodzieży na temat zagrożeń w sieci, ogłoszony został konkurs plastyczno-literacki, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Ośrodkiem Kultury i Komendą Powiatową Policji w Jaśle.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Głównym celem konkursu jest promocja bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania w Internecie.

Zapraszamy uczniów do wypowiedzenia się w temacie mowy nienawiści za pomocą pracy plastycznej, plakatu lub krótkiej formy literackiej. Dla laureatów w poszczególnych kategoriach organizator zapewnia cenne nagrody.

Szczegółowe zasady konkursu i formularz zgłoszenia znajdują się tutaj.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE