Sport | rekreacja | turystyka

Zawodnik trzcinickiego klubu Halowym Mistrzem Polski Juniorów w lekkiej atletyce

W dniach 12 -14 lutego 2021 roku w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w lekkiej atletyce. Klub ULKS Technik Trzcinica reprezentował Zieleń Michał, który wystartował w biegu na 3000 m.

Zawodnik trzcinickiego klubu w biegu tym wystąpił jako faworyt, gdyż miał najlepszy wynik w Polsce na tym dystansie oraz ósmy wynik na świecie w kategorii U20, a tydzień wcześniej w Spale uzyskał najlepszy wynik w Polsce w biegu na 1500 m i drugi na świecie w kategorii U20.

Na starcie stanęło 21 zawodników podzielonych na dwie serie. Michał znalazł się w pierwszej serii, którą stanowili najszybsi na tym dystansie. Bieg od początku był bardzo mocno prowadzony i pierwszy kilometr zawodnicy pokonali z czasem 2.49. Michał kontrolował cały czas bieg i na sześćset metrów przed metą postanowił finiszować. Za nim biegło dwóch zawodników, ale żaden z nich już do końca biegu nie był w stanie mu zagrozić i z czasem 8.30.66 został Halowym Mistrzem Polski Juniorów.