Na drogach

Zderzenie dwóch aut na ulicy Szopena w Jaśle („stopy”)

Skutki kolizji na ulicy Szopena w Jaśle | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

W południe służby ratownicze interweniowały na miejscu zdarzenia drogowego w Jaśle, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Siłą uderzenia jeden z pojazdów został zepchnięty na chodnik i uderzył w ścianę pobliskiego budynku. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną dwunastą na ulicy Szopena w Jaśle. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, iż kierujący samochodem osobowym marki Ford, wjeżdżając na skrzyżowanie z ulicą Kraszewskiego prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności, przez co doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym prawidłowo osobowym Renault. Pojazd ten został wytrącony z jezdni, wjechał na chodnik i uderzył przodem w ścianę pobliskiego budynku.

Potrzebna była interwencja służb ratowniczych w sile zespołu ratownictwa medycznego „P” oraz dwóch zastępów straży pożarnej. Na szczęście okazało się, że w tym wypadku nikt poważnie nie ucierpiał. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

Wskutek stłuczki został częściowo zablokowany przejazd przez skrzyżowanie, co spowodowało tymczasowe utrudnienia w ruchu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE