Kultura | rozrywka | edukacja

XIX Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej rozstrzygnięty

Jurorzy w trakcie oceny prac | FOT. © Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie

19 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zebrało się jury, które dokonało oceny prac nadesłanych na XIX Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2021.

Temat tegorocznej edycji to „Moje ulubione zwierzę”. Celem konkursu jest: doskonalenie umiejętności plastycznych  i wyrobienie wyobraźni artystycznej, wyćwiczenie sprawnego posługiwania się nowoczesną techniką informatyczną, stworzenie uczniom  możliwości współzawodnictwa oraz prezentacji informatycznych dokonań.

Na konkurs wpłynęło 71 prac ze szkół powiatu jasielskiego. Komisja konkursowa  w składzie: Paweł Gutkowski (Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn), Jakub Stanisławczuk (Zastępca Dyrektora ZSP w Skołyszynie, informatyk), Artur Sowiński (informatyk, UG Skołyszyn), Marta Gąsiorowska (dyrektor GOKiCz) i Władysława Kołodziej (instruktor plastyki GOKiCz) oceniając walory plastyczne pracy (kompozycja, przestrzeń, barwa), zgodność z tematem, twórcze podejście do zadania plastycznego (pomysłowość, oryginalność), samodzielność, znajomość i umiejętność wykorzystania narzędzi programów graficznych, estetyka wykonania nagrodziła i wyróżniła prace uczniów:

Szkoła podstawowa – klasy IV – VI

Praca, która zajęła I miejsce w tej kategorii.

Miejsce I:
Wiktoria Dusza – kl. VI SP nr 12 Jasło, Nauczyciel: Dariusz Koś
Miejsce II /ex aequo/:
Mikołaj Żebracki – kl. IV SP nr 12 Jasło, Nauczyciel: Dariusz Koś
Wiktor Sarnecki – kl. VI ZSP Skołyszyn, nauczyciel: Monika Socha
Miejsce III /ex aequo/:
Zofia Bonar – kl. VI Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łajscach, Nauczyciel: Jadwiga Lach
Julia Zoła – kl. IV Zespół Szkół w Dębowcu, Nauczyciel: Joanna Michnal
Wyróżnienia:
Małgorzata Ziaja – kl. IV SP nr 2 Jasło
Karolina Such – kl. V SP Nowy Żmigród, Nauczyciel: Renata Piatkowska
Kamila Szynal – kl. IV SP Jabłonica, Nauczyciel: Paweł Pilut
Emilia Trzeciak – kl. VI SP Zarzecze, Nauczyciel: Bogusław Hućko
Martyna Rączka – kl. VIII, Zespół Szkół w Dębowcu, Nauczyciel: Monika Kwilosz

Szkoła podstawowa – klasy VII – VIII

Praca, która zajęła I miejsce w tej kategorii.

Miejsce I:
Kinga Moskal – kl. VIII SP nr 12 Jasło, Nauczyciel: Dariusz Koś
Miejsce II /ex aequo/:
Wiktoria Mroczka – kl. VIII Zespół Szkół Integracyjnych w Osieku Jasielskim, Nauczyciel: J.Marek
Wiktor Majewski – kl. VIII SP nr 12 Jasło, Nauczyciel: Dariusz Koś
Miejsce III /ex aequo/:
Julia Machlarz – kl. VII SP nr 12 Jasło, Nauczyciel: Iwona Zamorska
Anastasia Witalis – SP Bączal Dolny, Nauczyciel: Anna Data
Wyróżnienia:
Miłosz Mastej – kl. VIII SP Nowy Żmigród, Nauczyciel: Renata Piątkowska
Wiktor Parylak – kl. VIII, SP nr 12 Jasło, Nauczyciel: Artur Domasławski
Jakub Wietecha – kl. VIII, Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Umieszczu, Nauczyciel: Jadwiga Lach
Bartłomiej Warchoł – kl. VII, ZSP Skołyszyn, Nauczyciel: Monika Socha
Antonina Ziemba – kl. VII SP Krempna, Nauczyciel: Agnieszka Rogowska
Wiktoria Budziak – kl. VIII SP Dobrynia, Nauczyciel: Bogusław Hućko

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.