Informacje

Odpowie za przywłaszczenie portfela z dużą ilością gotówki

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Jasielscy policjanci zatrzymali 27-latka, który przywłaszczył sobie znaleziony przy sklepie portfel i opróżnił go z gotówki. Za popełnione przestępstwo stanie przed sądem. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, około godz. 18, przy sklepie spożywczym w Warzycach. Interweniujący policjanci ustalili, że 75-letnia mieszkanka powiatu strzyżowskiego, najprawdopodobniej zgubiła portfel wsiadając do samochodu. W drodze do domu zorientowała się, że nie posiada portfela, w którym znajdowały się dokumenty oraz spora kwota pieniędzy. Mimo szybkiego powrotu na parking, pokrzywdzonej nie udało się odnaleźć zagubionej rzeczy dlatego zawiadomiła Policję.

Funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego zebrali niezbędne informacje dzięki czemu szybko wpadli na trop potencjalnego sprawcy. Po kilkudziesięciu minutach podejrzewanego mężczyznę zatrzymali na terenie Jasła. W trakcie interwencji zatrzymany 27-latek dobrowolnie oddał policjantom przywłaszczone pieniądze i wskazał miejsce, gdzie wyrzucił portfel z dokumentami.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. O jego losie zadecyduje sąd.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE