Na drogach

Duląbka, Jasło: motocykliści ranni w wypadkach

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Wczoraj w miejscowości Duląbka kierujący motocyklem zderzył się na skrzyżowaniu z samochodem osobowym. Z kolei dzisiaj rano 25-letni motorowerzysta wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. W obu zdarzeniach poważnie ucierpieli motocykliści. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drogach.

Słoneczna letnia pogoda sprawia, że na naszych drogach można spotkać coraz więcej rowerzystów i motocyklistów, często określanych mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego. „Niechronieni” są w większym stopniu narażeni na poważne obrażenia ponieważ nie chroni ich karoseria samochodu. Niestety wraz ze wzrostem aktywności „niechronionych” na drogach powiatu jasielskiego, w ostatnim czasie wzrasta także ilość wypadków drogowych z ich udziałem.

Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych. Do pierwszego doszło wczoraj w miejscowości Duląbka. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 51-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności na skrzyżowaniu równorzędnym i zderzył się z osobowym mercedesem. Do groźnego zdarzenia doszło także dzisiaj rano na ul. Hankówka w Jaśle. Około godziny 7, kierujący motorowerem 25-latek, z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Obaj motocykliści z poważnymi obrażeniami zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala.

Nz. policjanci pracujący na miejscu wypadku w Duląbce oraz uszkodzony pojazd osobowy. | FOT. © KPP w Jaśle
Nz. uszkodzony motocykl po wypadku na ulicy Hankówka w Jaśle | FOT. © KPP w Jaśle

Policjanci przypominają, że na bezpieczeństwo kierujących jednośladami ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania ich samych, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Mundurowi apelują aby jeździć bezpiecznie i stosować się do zasady ograniczonego zaufania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE