Na drogach

Pomimo licznych apeli wciąż siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu

Po raz kolejny policjanci z jasielskiej drogówki realizowali na drogach naszego powiatu działania mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek”, mundurowi skontrolowali łącznie 850 kierujących. Sześciu z nich straciło uprawnienia do kierowania, ponieważ byli pod wpływem alkoholu oraz niedozwolonych środków.

Wczoraj od rana na drogach powiatu jasielskiego można było spotkać więcej patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze realizowali zadania związane z ujawnianiem i eliminowaniem z ruchu nietrzeźwych kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami w wyznaczonych punktach kontrolnych. Mundurowi sprawdzili łącznie stan trzeźwości u 850 kierujących. W wyniku prowadzonych działań ujawnili 6 kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Trzej kierujący odpowiedzą za popełnienie wykroczenia, pozostali muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie przestępstwa.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE