Na drogach

Wtorkowy „Trzeźwy poranek” – policjanci ujawnili sześciu pijanych kierowców

| FOT. © Policja w Jaśle

Policjanci z jasielskiej drogówki po raz kolejny realizowali działania pn. Trzeźwy poranek. Podczas wczorajszej akcji, funkcjonariusze skontrolowali w powiecie jasielskim łącznie 860 kierujących. 6 z nich straciło uprawnienia do kierowania, ponieważ kierowali pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj na drogach powiatu jasielskiego policjanci z wydziału ruchu drogowego realizowali zadania związane z ujawnianiem i eliminowaniem z ruchu nietrzeźwych kierujących w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Mundurowi prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami w wyznaczonych punktach kontrolnych. Łącznie sprawdzili stan trzeźwości 860 kierujących. Efektem wczorajszych działań było zatrzymanie 6 kierujących, którzy prowadzili pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Trzej kierujący odpowiedzą za popełnienie wykroczenia, pozostali muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnienie przestępstwa.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.