Na drogach

Wypadek dwóch aut na skrzyżowaniu „pod wiaduktami” w Jaśle

Pięć osób ucierpiało na skutek wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do zdarzenia doszło na ulicy Piłsudskiego w Jaśle. Służby ratownicze musiały częściowo zablokować skrzyżowanie, by móc spokojnie udzielić pomocy poszkodowanym. Trwają czynności wyjaśniające.

Tuż przed godziną czternastą służby ratownicze odebrały zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym z udziałem dwóch samochodów osobowych. Do groźnie wyglądającego zderzenia się pojazdów doszło w Jaśle na skrzyżowaniu ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w ciągu drogi krajowej nr 28 z ulicą Kasprowicza. Pomocy medycznej udzielono w sumie pięciu osobom znajdującym się w mocno rozbitych autach. Poszkodowani zostali odwiezieni do szpitala i tam przechodzą szczegółowe badania diagnostyczne.

Na miejsce działań skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Warzycach, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Trzcinicy, dwa zespoły ratownictwa medycznego SPPR w Krośnie (podstacja w Jaśle i podstacja w Nowym Żmigrodzie), patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz technika kryminalistycznego.

Mundurowi zbierają ślady, wykonują oględziny, sporządzają niezbędną dokumentację – zebrany przez nich materiał pozwoli na wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.

W miejscu wypadku występują znaczne utrudnienia w ruchu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE